Вимірювання каламутності питної та стічної води

Мутность водыКаламутність, або міра каламутності в рідинах, була визнана простим і основним показником якості води. Протягом десятиліть показник каламутності використовується для моніторингу питної води, в тому числі і виробленої фільтрацією. Вимірювання каламутності включає використання світлового променя з певними характеристиками для визначення напівкількісної присутності матеріалу у вигляді частинок, присутнього в пробі води або іншої рідини. Промінь світла називається відбитим променем світла. Матеріал, присутній у воді, викликає розсіювання відбитого світлового променя, та це розсіяне світло виявляється та визначається кількісно щодо відстежуваного каліброваного стандарту. Чим більше кількість матеріалу у вигляді частинок, що міститься в зразку, тим більше розсіювання відбитого світлового променя та тим вище отримана каламутність.

Будь-яка частка в зразку, яка проходить через певне джерело відбитого світла (часто лампа розжарювання, світлодіод (LED) або лазерний діод), може сприяти загальній каламутності в зразку. Метою фільтрації є видалення частинок з будь-якого конкретного зразка. Коли системи фільтрації працюють належним чином і контролюються за допомогою турбідиметрії, каламутність стічних вод буде характеризуватися низьким і стабільним виміром. Деякі турбідиметри стають менш ефективними в ультрачистих водах, де розміри частинок і кількість частинок дуже низькі. Для таких турбідиметрів, у яких відсутня чутливість на низьких рівнях, зміни мутності, що виникають в результаті порушення фільтра, можуть бути настільки малі, що їх не відрізніти від базового шуму каламутності приладу. Цей базовий шум має кілька джерел, включаючи власний шум приладу (електронний шум), стороннє світло приладу, шум зразка та шум в самому джерелі світла. Ці перешкоди є адитивними та стають основним джерелом хибнопозитивних відгуків каламутності та можуть негативно вплинути на межу виявлення приладу.
Компанія Hach пропонує обладнання для вимірювання каламутності в промисловому, лабораторному та портативному виконанні. Мутноміри Hach використовують надійну технологію для забезпечення швидкого та точного вимірювання та аналізу каламутності в широкому діапазоні застосувань.

Промислові турбідиметрії Hach TU5300sc / TU5400sc
Деяким промисловим компаніям необхідно постійно контролювати каламутність. Безперервний моніторинг стічних вод питної води підтверджує відповідність, а також забезпечує негайне повідомлення про збої промислового процесу. Безперервний моніторинг систем очищення стічних вод забезпечує дані оптимізації процесу в режимі реального часу. Всякий раз, коли потрібні негайні результати вимірювання каламутності, для забезпечення відповідності нормам або контролю процесу, промисловий аналізатор каламутності є найкращим рішенням.
На додаток до безперервного аналізу, промислові аналізатори мутності прості у використанні, точні та вимагають мінімального обслуговування. Аналізатори виключають помилки вибірки та аналізу.
Промислові аналізатори каламутності можуть використовуватися в поєднанні з лабораторними вимірами для перевірки або калібрування. Останні досягнення в області технологій вимірювань каламутності в приладах Hach TU5 вперше дозволяють усунути розбіжності між результатами вимірювань, виконаними на лабораторних і промислових приладах. Промислові аналізатори мутності також можуть бути співвіднесені з вимірами загального зваженого змісту твердих частинок (TSS) для створення кореляції каламутності / TSS або з колориметричними вимірами загального заліза для створення кореляції каламутності / корозії заліза.

Дізнатися більше про промислові мутноміри TU5300sc / TU5400sc Hach

Лабораторні мутноміри Hach серії TU5

Измерение мутности в лабораторииНастільні лабораторні турбідиметри є універсальним стандартом для вимірювання каламутності зразка. Будь то періодичний аналіз сирої або осадженої води, калібрування промислових аналізаторів каламутності або моніторинг відповідності нормам, настільний мутномір – краще рішення для вимірювання декількох зразків з декількох джерел.
Настільні турбідиметри Hach відповідають вимогам EPA для звітності по питній воді та стічних вод. Надзвичайно чутливі нефелометричні вимірювання ідеально підходять для комбінованого моніторингу стічних вод. Нефелометричні вимірювання з поліпшеним коефіцієнтом ідеальні для зразків з високими показниками каламутності або для зразків з великими частками або кольором. Калібрування настільних аналізаторів каламутності Hach – це проста процедура, полегшена стандартами каламутності Hach StablCal.
Настільні аналізатори мутності можуть використовуватися в поєднанні з вимірами промислового аналізатора для перевірки або калібрування промислового аналізатора.

Дізнатися більше про лабораторні мутноміри Hach серії TU5

Портативні аналізатори мутності Hach 2100Q
Ручний портативний вимірювач каламутності ідеально підходить для проведення вимірювань у віддалених місцях. Швидке дослідження поверхневих вод, зливових вод, стоку будівельних майданчиків або навіть вибіркова перевірка в системі розподілу питної води можуть надати дані про каламутність, необхідні для демонстрації відповідностей скидів, стану порушення або прямого розташування потоку. Коли б і де б не був потрібний швидкий результат каламутності в полі, найкращим рішенням буде портативний вимірювач каламутності.
Переносні вимірювачі каламутності Hach прості, точні, надійні та їх легко брати з собою куди завгодно. Вимірювання каламутності в полі виключають необхідність збору зразків з декількох віддалених місцях для аналізу ще в лабораторії. Дані вибірки реєструються для кожного вимірювання та легко передаються на комп’ютер для аналізу, тому дані ніколи не губляться. Калібрування портативних вимірювачів каламутності Hach – це проста процедура, полегшена стандартами каламутності Hach StablCal. Портативний вимірювач каламутності Hach 2100Q відповідає умовам проектування EPA 180.1.

Дізнатися більше про портативні мутноміри Hach 2100Q

Для отримання більш докладної інформації про аналізатори мутності Hach, будь ласка, пишіть на нашу пошту info@aquaanalytics.com.ua або надсилайте запит через форму зворотного зв’язку на нашому сайті. Наші фахівці з радістю допоможуть визначитися зі специфікацією та підберуть мутномір саме для вашого застосування.