Вимірювання ХПК стічної води з обладнанням Hach

Аналіз хімічної потреби в кисні (ХПК) – це вимір показника забрудненості води, що характеризується кількістю кисню, необхідного для хімічного окислення за певний час в одиниці об’єму. Визначення так званого хімічного споживання кисню (ХПК), тобто окислюваності води, служить критерієм оцінки вмісту органічних речовин у воді.

Навіщо вимірювати ХПК?
ХПК використовується в якості загального показника якості води та є невід’ємною частиною всіх програм управління якістю води. Крім того, ХПК часто використовується для оцінки БПК (біохімічна потреба в кисні), оскільки існує сильна кореляція між ХПК і БПК, однак ХПК є набагато швидшим і точнішим тестом.

DR3900-with-TNTЯкі зараз використовуються методи вимірювання ХПК?
Традиційний метод аналізу хімічної потреби в кисні (ХПК) – це аналіз «мокрим» шляхом. Він включає двогодинне розщеплення при сильному нагріванні в кислому середовищі, в яких дихромат калію діє як окислювач для будь-якого органічного матеріалу, присутнього в пробі води. Сульфат срібла присутній в якості каталізатора, а сульфат ртуті діє на створення будь-якого інтерферувального хлориду. Після розщеплення ступінь окислення вимірюється шляхом непрямого вимірювання потреби в кисні через електрони, що витрачаються при відновленні Cr6 + до Cr3 +. Це може бути зроблено титруванням або спектрофотометрією.

Титриметричний метод аналізу ХПК
У методі титрування для визначення ХПК надлишок дихромата реагує з відновником, сульфатом заліза й амонію. Оскільки мідний сульфат амонію (FAS) додається повільно, надлишок дихромата перетворюється в свою тривалентну форму. Як тільки реагує весь надлишок дихромата, досягається точка еквівалентності. Ця точка означає, що кількість доданого сульфату амонію заліза (II) дорівнює кількості надлишку дихромата. Кольорові індикатори також можуть сигналізувати про цю кінцеву точку, але процес може бути автоматизований за допомогою потенціометричного індикатора (наприклад, електроду). Після цього ви можете розрахувати, скільки дихромата пішло на окислення органічного матеріалу, виходячи з того, скільки ми спочатку додали та скільки залишилося.

Колориметричний метод вимірювання ХПКdrb200
Також можна проаналізувати споживання дихромата, спостерігаючи за зміною оптичної щільності зразка. Зразки поглинають на певних довжинах хвиль через колір тривалентного хрому (Cr3 +) і шестивалентного хрому (Cr6 +).
Ви можете визначити кількість тривалентного хрому в зразку після розщеплення шляхом вимірювання поглинання зразка на довжині хвилі 600 нм в фотометрі або спектрофотометрі. Альтернативно, поглинання шестивалентного хрому при 420 нм можна використовувати для визначення кількості надлишкового хрому в кінці розщеплення для визначення значень ХПК.

Обидва методи схвалені EPA (Агентство з охорони навколишнього середовища США), і мають свої переваги та недоліки.
Титрування вимагає менше обладнання, так як єдине необхідне обладнання – бюретка, нагрівальний блок і пробірки для розщеплення. Однак процедура трохи більш трудомістка. Автоматичний титратор може зменшити кількість необхідного для користувача введення та може використовуватися для інших застосувань в стічних водах (наприклад, для вимірювання лужності, вмісту летких кислот).
Спектрофотометр HACH LANGE DR 6000 Спектрофотометр DR 6000 УФ і видимого діапазонуХоча колориметрія вимагає спектрофотометра або фотометра, вона забезпечує зручність, так як більшість виробників пропонують попередньо змішані реагенти, тому все, що вам потрібно зробити це тітруваті зразки та дозволити інструменту виконати свою роботу. З цих причин колориметрія є найбільш поширеним методом вимірювання ХПК.

Компанія Hach Lange пропонує рішення для повного аналізу ХПК. У лінійці бренду обладнання для пробовідбору (портативні пробовідбірники та пробовідбірники з охолодженням AS950), для розщеплення (термореактор DRB 200 на 1 або 2 нагрівальних блоків), безпечні реагенти TNTplus® на ХПК і звичайно лабораторні та настільні спектрофотометри DR6000™ і DR3900™.

Прилади, хімічні препарати, методи та досвід Hach з одного джерела дають вам незрівнянні результати. Кожен з простих у використанні спектрофотометрів і колориметрів Hach надає попередньо запрограмовані методи, заводське калібрування та автоматичний вибір довжини хвилі.

Для отримання більш докладної інформації про прилади Hach для аналізу ХПК, будь ласка, пишіть на нашу пошту info@aquaanalytics.com.ua або надсилайте запит через форму зворотного зв’язку на нашому сайті. Наші фахівці з радістю допоможуть визначитися зі специфікацією та підберуть обладнання саме для вашого застосування.