Вимірювання БПК. Апарат BODTrak II від Hach

Біохімічна потреба в кисні (БПК, англ. BOD) – це кількість кисню, виражена в мг/л або частинах на мільйон (ppm), який бактерії беруть з води, коли окислюють органічні речовини.

Вимірювання БПК довгий час було основним засобом визначення ступеня забруднення води. Зараз є найбільш важливим виміром в роботі очисних споруд. Порівнюючи БПК стічних вод і БПК стічних вод, які покидають завод, можна судити про ефективність і дієвість очищення стічних вод. Очисні споруди повинні видаляти якомога більше БПК зі стічних вод. Для перевірки ефективності очищення стічних вод, а також для вивчення та контролю забруднення органічними речовинами проводяться велика кількість тестів БПК.
Аппарат BODTrak-II Hach

Для вимірювання БПК широко використовуються два методи. Один метод, метод розведення, схвалений Агентством з охорони навколишнього середовища США (USEPA). Інший метод, манометричний, більше 75 років використовується на багатьох очисних спорудах та інших установках по всьому світу.

У тесті на визначення БПК вимірюється тільки кисень, поглинений стічними водами під час біологічного окислення присутньї органічної речовини. Таким чином, БПК тест є вкрай ненадійним засобом визначення кількості органічної речовини, присутньої у воді. Тест вимірює тільки приблизну кількість кисню, який буде потрібен (що поглинається або споживається) забрудненою водою, коли вона піддається впливу повітря або кисню протягом тривалого періоду часу. Бактерії в воді окислюють органічні речовини. Зростання бактерій дуже нестійкий, і на нього впливають численні фактори, багато з яких невідомі або важко піддаються контролю. Крім того, бактерії ростуть повільно, так що протягом п’яти днів, при температурі 20 °C, біологічне окислення ніколи не завершується. За п’ять днів приблизно на 80 відсотків процес завершено, але на 100 відсотків окислення не завершено навіть через 20 днів.
Найпростіший і прямий спосіб вимірювання БПК – це використання апарату BODTrak™ II від Hach. Оскільки відбувається пряме фізичне вимірювання кисню, споживаного зразком відходів, хімічний аналіз не потрібен.
Крім того, апарат постійно показує кількість кисню, поглиненого зразком; можна дізнатися швидкість поглинання кисню в будь-який час за допомогою графіків результатів.
Апарат Hach BODTrak заснований на манометричному принципі роботи. Цей апарат був порівняний зі стандартним методом розведення в контрольованих умовах випробувань в лабораторії і при звичайному аналізі. Результати еквівалентні з точки зору як точності, так і акуратності.

bodtrak-2_acessoriesПереваги апарату Hach BODTrak II над методом розведення:
1. Потрібен мінімальний час підготовки зразка.
2. Титрування та розведення не потрібні, і загальний час тестування скорочується.
3. Пристрій BODTrak зберігає дані протягом обраного 5, 7 або 10-денного періоду часу, а потім автоматично відключає кожен канал після обраного періоду тестування.
4. У будь-який час протягом періоду тестування користувач може перевірити рівень БПК для кожної пляшки.
5. Порт інтерфейсу RS232 дозволяє завантажувати дані на комп’ютер.

У комплект поставки приладу BODTrak II входить: кабелі живлення північноамериканського та європейського стандартів, автоматичне джерело живлення, шість пляшок, шість магнітних мішалок, шість пломбувальних чашок, лопаточка, пакетики з біогенним буфером для БПК, а також гранули гідроксиду калію.

Для отримання більш докладної інформації про можливості та характеристики апарату BODTrak II від Hach, будь ласка, пишіть на нашу пошту info@aquaanalytics.com.ua або надсилайте запит через форму зворотного зв’язку на нашому сайті. Наші фахівці з радістю дадуть відповідь на всі ваші запитання.