Портативні лабораторії для аналізу води в полі

Основне призначення портативних переносних лабораторій для аналізу води полягає в проведенні «на місці» (в полі або на виробництві) хімічного експрес-аналізу води.
Приклади польових випробувань включають моніторинг якості води, тестування джерела води, контроль якості води аквакультури, системи розподілу очисних споруд і різні місця на очисних спорудах, а також для контролю систем водопідготовки та котелень. Устаткування, спеціально створене для використання в полі, може допомогти організаціям і муніципалітетам заощадити гроші, поліпшити якість води і максимально підвищити точність і швидкість збору даних.

Laboratoriya_1Польові випробування важливі, тому що вони дають фахівцям можливість отримувати в реальному часі показання пробовідбору на місці, а не збирати та транспортувати пробу назад в лабораторію, що може привести до неточностей в свідченнях через зміни температури, аерації зразка, консервації, забруднень і додаткових потенційних помилок обробки. Польові випробування також часто більш ефективні, оскільки результати можуть бути швидко отримані одним фахівцем і будуть дійсно репрезентативними для зразка на місці. Результати можуть бути або вручну зареєстровані в записнику, або збережені в журналі даних приладу і завантажені пізніше. У будь-якому випадку, наявність мобільних можливостей краще, швидше і дешевше для багатьох видів тестування.

Вибір мобільного / лабораторного підходу до моніторингу води є найлегшою частиною завдання. Змусити його правильно функціонувати набагато складніше, тому що цей підхід вимагає правильного обладнання, яке оператори можуть застосовувати в польових умовах. В якості першого кроку фахівці систем водопостачання повинні вирішити, що саме вони хочуть аналізувати. Два поширених польових випробування проводяться для аміаку (наприклад, якість води та аквакультури) та хлору (для систем водопідготовки та очищення стічних вод), які можуть розсіюватися з плином часу і, отже, значно виграють від поточних показників, а не від затриманих лабораторних результатів (лабораторний аналіз також є важливим, саме тому мобільні та статичні інструменти повинні використовуватися в тандемі в залежності від застосування). Інші тести, які можуть бути легко проведені в польових умовах, є аналіз pH, провідність, каламутність і вміст кисню. Знову ж таки, вони також можуть бути перевірені в лабораторії, але зміни температури можуть істотно змінити результати та в кінцевому підсумку надати недостовірну та неповну інформацію.

Laboratoriya_3Існує безліч варіантів обладнання для аналізу води на місці, але базовий комплект для польового тестування повинен включати наступне:

• Колориметри для вимірювання концентрації компонентів проби води з використанням світла, що проходить через зразок, який реагував з утворенням забарвлених частинок.
• Вимірники каламутності для визначення прозорості (або каламутності) зразка з використанням джерела світла, щоб побачити частинки, що плавають в зразку.
• рН-метри для вимірювання рН питної води, поверхневих / підземних і стічних вод для забезпечення якості та відповідності нормативним вимогам.
• Лічильники розчиненого кисню для визначення наявності кисню як невід’ємної частини контролю і моніторингу забруднення води.
• Вимірники електропровідності для швидкого та простого визначення загальної кількості іонів в розчині.
• Набір необхідних реагентів.

Наявність правильних інструментів для роботи – це ще не весь процес вибору переносної лабораторії. Зрештою, ніхто не хоче нести 60-фунтовий інструмент глибоко в ліс і намагатися занурити його в річку. Переносний прилад повинен бути досить легким для перенесення, досить міцним, щоб витримувати поштовхи при транспортуванні, і водонепроникним, щоб він міг функціонувати належним чином після занурення в воду. Рекомендовано, щоб все польове обладнання мало значення захисту від проникнення (IP) 67. Це означає, що прилад повністю непроникний для пилу, а також захищений від впливу занурення в воду на глибині від 15 см до одного метра.
Ще одним ключовим елементом є звітність. Дані, зібрані в польових умовах, можуть бути записані та повернуті в лабораторію, але завдяки технологічним досягненням останніх років тепер стало можливим збирати та зберігати великі обсяги даних в електронному вигляді на місці або в польових умовах і завантажувати назад в лабораторію для аналізу. Це усуває одне з важливих відхилень від інформації, отриманої не в лабораторії, бо зіставлення та звітність за результатами польових випробувань можуть бути прискорені.

Laboratoriya_4Єдиного підходу до польових випробувань не існує, але наявність правильного обладнання допоможе зробити збір даних, звітність і аналіз так само простим, як і в лабораторії, і за межами офісу. Оскільки водні системи стикаються зі зростаючим тиском з метою підвищення якості при одночасному зниженні витрат, найкращим способом досягнення того чи іншого може стати наявність повного комплекту переносного випробувального устаткування для аналізу води в якості портативної лабораторії.

Компанія АкваАналітикс Україна пропонує лабораторії бренду HACH CEL для повного аналізу питної води в полі.
Лабораторія CEL від HACH для повного аналізу питної води (артикул 251235) надає повні можливості польового аналізу, з контрольно-вимірювальними приладами та тестами, що охоплюють всі основні параметри питної води. У комплект лабораторії входять:
колориметр DR 900, мультиметр HQ40d, датчик pH PHC201 (кабель 1 метр) і датчик провідності CDC401 (кабель 1 метр), а також цифровий титратор, набори реагентів (точний склад реагентів підбирається індивідуально, щоб максимально відповідати вимогам вашого застосування), апаратура, ілюстроване керівництво по експлуатації, компакт-диск з інструкцією по експлуатації та міцний польовий кейс.

CEL 251235

Переваги лабораторії CEL HACH для повного аналізу питної води (артикул 251235):
– Результати на місці в простій у використанні, міцний, портативній лабораторії.
– Всіе реагенти та обладнання захищені від впливів навколишнього середовища міцним кейсом.
– Свої дослідження ми можете проводити всюди: як в польових умовах, так і в лабораторії.
– Рішення в реальному часі.
– Надійні результати.

Для отримання більш докладної інформації про можливості та характеристики портативної лабораторії HACH CEL для аналізу питної води, будь ласка, пишіть на нашу пошту info@aquaanalytics.com.ua або надсилайте запит через форму зворотного зв’язку на нашому сайті. Наші фахівці з радістю допоможуть визначитися зі специфікацією та підберуть лабораторію HACH CEL саме для вашого застосування.